Alfapumpy Ruche 1 NG PONORNÉ ČERPADLO vibrační

Nový produkt

Slouží k čerpání čisté a mírně zkalené vody bez obsahu mechanických nečistot. Je vhodné k zásobování vodou na chatách, chalupách, na zalévání zahrad, mytí automobilů apod. 

Více informací

Skladem

2 460 Kč s DPH

-5%

2 589 Kč s DPH

Parametry

Průměr (mm): 99
Hmotnost (kg): 3,3
Délka kabelu (m): 15, 25, 35 nebo 50
Výtlak max. (m): 63
Průtok max. (m3/hod): 1,2
Jmenovité napětí (V): 230
Automatická tepelná ochrana ANO
Ochrana chodu na sucho NE
Plovák: NE
Teplota okolí(°C): 35

Více informací

Použití ponorného čerpadla Ruche 1NG:

Tlakové čerpadlo RUCHE 1NG slouží k čerpání čisté a mírně zkalené vody bez obsahu mechanických nečistot. Je vhodné k zásobování vodou z nádrží, vrtů a kopaných studní.

Malé vnější rozměry umožňují použití i ve vrtaných studních již od průměru 104 mm. Maximální ponor čerpadla pod hladinou je 10 metrů. Maximální výtlak čerpadla je 63 metrů. Lze jej požít k čerpání vody ze studní a vrtů až z hloubky přes 40 metrů. U čerpadla RUCHE 1NG oceníte malou hmotnost, nízkou spotřebu elektrické energie, velkou dopravní výšku, snadnou přemístitelnost a instalaci k provozu. Malou nevýhodou tohoto čerpadla je vyšší hlučnost (bzučí) a při instalaci je nutné myslet na to, že se čerpadlo nesmí dotýkat ničeho, o co by se mohlo při čerpání poškodit (hrozí prodření v důsledku vibrací). 

Čerpadlo RUCHE 1NG se uvádí do provozu zasunutím vidlice pohyblivého přívodu do elektrické zásuvky a vypíná jejím vytažením. Ponorné čerpadlo upevňujeme za otvor ve vrchním nálitku na závěsnou šňůru, která je k němu dodávána, nebo na silonové lanko, nesmí být v žádném případě zavěšeno na přívodním kabelu!

Ruche pracuje v režimu S3 -2h/20 min. To znamená, že po 2 hodinách nepřetržitého chodu je nutné jej na 20 minut vypnout. V případě, že se toto neučiní, dochází ke škodlivému namáhání cívky. Může dojít k vypnutí samočinnou tepelnou pojistkou. Po schládnutí tepelná pojistka vibrační čerpadlo RUCHE 1NG opět zapne.

Používání čerpadla Ruche 1NG lze usnadnit zakoupením domácí vodárny DV1, jenž je vybavena tlakovým spínačem, který jednoduchým postupem napojíte kamkoliv na vodovodní soustavu. Při úbytku tlaku (otevření kohoutku) tlakový spínač domácí vodárny DV1 zapne ponorné čerpadlo a naopak při natlakování soustavy (zavření kohoutku) jej vypne. Tímto vynecháte krok zapojování a vypínání pomocí napájecího kabelu, pouze otočíte kohoutkem a voda teče!

Popis vibračního čerpadla Ruche:

Čerpadlo je konstruováno jako ponorné se spodním sáním. Pracuje na principu elektromagnetu. Statorová cívka přitahuje kotvu ve frekvenci napájecího napětí a ta uvádí do pohybu pracovní pryžový píst. Ponorné čerpadlo RUCHE 1NG tedy pracuje jako vibrační. Všechny pohyblivé části čerpadla jsou uloženy v silentblocích.

Výstup z čerpadla má tvar "stromečku" pro lepší upevnění zahradní hadice o průměru 1/2 " až 3/4". Výtlak čerpadla nesmí být uplně zaškrcen.

Výstup čerpadla Ruche pro připojení hadice a závěsné očkoVýstup čerpadla Ruche pro připojení hadice a závěsné očko

Těleso ponorného čerpadla je vyrobeno z hliníkových slitin, pracovní pohyblivé části z pryže. Spojovací šrouby a matice na čerpadle, zpětné klapce a hřídeli jsou z nerezové oceli.

Lidé často hledají toto čerpadlo pod názvem malyš (mališ) a také Ruche NG1.

 

Výkonový graf čerpadla Ruche 1NGPonorné vibrační čerpadlo Ruche 1NG - technické údaje:

 

dopravní výška 40 m
maximální výtlak 63 m
délka pohyblivého přívodu (kabel) 15, 25, 35 nebo 50 m
max. dopr. množství 1200 l/h
max. ponor pod hladinou 10 m
přípojka na hadici 1/2" - 3/4"
elektrický příkon 220 W
max. rozměr pevných částic v kapalině 0,5 mm
jmenovité provozní napětí 230 V AC
max. teplota čerpané kapaliny 35 ºC
max. průměr čerpadla 99 mm
hmotnost čerpadla bez el. kabelu 3,3 kg
provozní režim S3 2h chod /20 minut pauza
kmitočet 50 Hz

Recenze

V této chvíli zde není žádná recenze produktu.

Napsat recenzi

Alfapumpy Ruche 1 NG PONORNÉ ČERPADLO vibrační

Alfapumpy Ruche 1 NG PONORNÉ ČERPADLO vibrační

Slouží k čerpání čisté a mírně zkalené vody bez obsahu mechanických nečistot. Je vhodné k zásobování vodou na chatách, chalupách, na zalévání zahrad, mytí automobilů apod. 

Příslušenství

Added to your compare, View comparison list click here

Produkty ve stejné kategorii