Povrchová a ponorná kalová čerpadla - výhody a využití

Dispozice vlastního zdroje vody je obrovskou výhodou. Čerpání vody ze studny nebo vrtu nabídne nejen naprostou soběstačnost, ale ušetří výraznou část nákladů. Vodu můžete napojit na rozvody a využívat k vaření, koupání, praní. Dobře řešený zdroj vám umožní navíc i zlepšit a zjednodušit péči o zahradu.

Stejně důležité je zajistit čerpání vody z jímek odpadních vod. Čerpání znečištěné vody podmiňuje nejen výkon, ale i odolnost zařízení, které bude spolehlivě vodu odebírat.

Čerpadla můžete vybírat v uzpůsobení jako ponorná nebo povrchová. Kalová čerpadla nabízí oproti běžným čerpadlům větší výhodu a odolnost. Dovolují instalaci se stálým ponořením a čerpání vody i s obsahem nečistot. Design čerpadla vyhoví výrazně vyšší odolností vůči mechanickému poškození.

Automatický provoz čerpadla pak navíc jistí speciální doplňky. Plovákový spínač určuje zapnutí i vypnutí zařízení podle aktuální výšky hladiny. Určuje stanovenou výšku vody podle objemu čerpané vody nebo přirozených změn. Nevyžaduje průběžnou kontrolu ani zasahování.

Povrchová kalová čerpadla

Povrchová kalová čerpadla najdou uplatnění zejména pro čerpání vody z nádrží nebo jímek. Zařízení si poradí se znečištěnou vodou s obsahem částic až do velikosti 15 mm. Podle náročnosti můžete vybírat povrchová čerpadla pro vybavení běžné domácnosti, ale i výrobny. Abrazivní částice jsou zachyceny účinnými filtry, nenaruší plynulost čerpání vody ani nepoškodí zařízení.

Zařízení dovolují variabilní využití. Jsou výkonnou pomocí při čerpání vody z nádrže při zavlažování a údržbě zahrady. Dovolují zařazení k lokálním čističkám vody, efektivně odčerpají vodu z bazénu při pravidelné údržbě.

Výhodou je výkon čerpadla, který často dovoluje převést i další tekutiny, než je voda. Vyhoví nárokům na čerpání tekutin i s vyšší viskozitou, například olejů, šamponů.

povrchová kalová čerpadla

Ponorná kalová čerpadla

Čerpání odpadové vody, nebo vody silně znečištěné, vyžaduje výkonnější systém. Ponorná kalová čerpadla jsou optimální volbou pro řešení odčerpání silně znečištěných nebo zanesených odpadních vod z větších budov nebo i průmyslových provozů.

Modely mohou doplnit také řezací zařízení, která likvidují velké a hrubé nečistoty. Zaručí spolehlivý chod čerpadla i v prostředí, které je silně zanesené kaly. Septiky, jímky odpadních vod kumulují surové kaly a jejich vyprázdnění klade vysoké nároky na odolnost zařízení. Kryt i vnitřní uzpůsobení ponorného kalového čerpadla však dovoluje bez problémů přečerpat vodu k místní čističce vod nebo do svozové nádrže.

Specializovaný prodejce čerpadel vás seznámí s konkrétními typy a s ohledem na náročnost vašeho provozu i potřebného odběru vody vám doporučí vhodnou variantu. Čerpadla vyhoví nárokům rodinných domů i průmyslových provozů a efektivně vyřeší zásadní problémy s čerpáním vody i odpadu.

 ponorné kalové čerpadlo