Ponorné čerpadlo do sudu

Pravděpodobně nás čeká další suché léto, přesto není nutné ustoupit z pěstitelských cílů nebo se připravovat na úmorné zalévání. Ponorné čerpadlo dokáže v mnohém ušetřit čas i práci a pomůže vám ošetřit záhony, udržet zelené trávníky, a navíc i lépe využívat zdroje vody.

Zavlažovací systémy pro snadnou údržbu zahrady

Správný zahradník umí využít každý zdroj vody, tím nejlepším je samozřejmě voda dešťová. Doporučujeme připravit už na jaře dostatečný počet sudů nebo jímek, které vám i relativně drobné srážky mohou spolehlivě doplňovat. Pokud nemáte k dispozici vlastní studnu, nebo pokud chcete získat dostatečnou rezervu vody navíc, pak je praktickým krokem vybudovat i podzemní jímku. Nezabere zbytečné místo, nebude rušit vzhledem okolí, a přesto vám v parném létě zajistí stálý přístup k vodě.

Abyste mohli vodu pohodlně využívat, stačí zapojit malé kompaktní čerpadlo. To můžete využít nejen na přečerpání vody ze záchytné rezervy do dalších nádob. Čerpadlo do sudu vytvoří dostatečný tlak i pro přímé zalévání nebo napojení do zavlažovacího systému. Čerpadla mají dostatečný průtok už kolem 42 l za minutu s výtlačnou výškou 11 m. Tedy jsou vhodná nejen „do sudu“ ale i pro zapuštěné jímky nebo malé nádrže. Ponorné čerpadlo využijete i po sezoně, třeba při vypouštění domácího bazénu.

Výkonné zařízení pro sudy, ale i jímky nebo studny

Pokud je vaše zahrada již vybavena větší nádrží, pak je vhodným řešením výkonnější zařízení. Přenosné čerpadlo s plovákem si dokáže poradit s čerpáním vody v jezírkách, bazénech, s přečerpáváním z jímek, ale i z méně hlubokých studní. Výhodou je snadná manipulace a ovládání. Podle potřeby čerpadlo spustíte do nádrže a po odčerpání potřebného množství vody zase snadno uskladníte.

Ponorná čerpadla jsou vybavena bezpečnostním systémem, který chrání před chodem na sucho. Nemusíte tedy v delším intervalu trávit čas hlídáním zařízení. Výhodou je také dostatečná odolnost. Zařízení sice není určené pro čerpání silně znečištěné vody, ale s malými abrazivními částicemi si poradí. Tělo čerpadla i jeho mechanické součásti jsou vyrobené z dostatečně odolných materiálů s důrazem na pevnost a odolnost vůči korozi.

Podle frekvence využití, velikosti zahrady i kapacity zásob vody můžete vybrat čerpadlo doslova na míru. Ochotně vám doporučíme optimální typ a představíme výhody i rozdíly mezi konkrétními modely. Ušetřete si práci i čas. Starejte se o zahradu jako o svůj koníček, nedělejte ze zalévání posilovnu. Moderní vybavení je správnou investicí, která vám vrátí radost a pomůže dosáhnout dokonalých výsledků.