Ponorná tlaková čerpadla

Ponorná tlaková čerpadla jsou ideálním řešením pro čerpání vody ze studní i vrtů. Čerpají vodu pod vysokým tlakem, a tak dokáží spolehlivě zajistit dopravu vody pro zavlažování zahrady, ale i pro běžné zásobení v domě. Nízká pořizovací cena, snadná instalace i dlouhá životnost jsou optimální kombinací, pro kterou jsou ponorná tlaková čerpadla stále často instalována.

Čerpání vody z vrtu, studny i nádrže

Ponorné čerpadlo má relativně malé rozměry, díky tomu je vhodné pro instalaci i do úzkých vrtů. Kompaktní rozměry však nijak neovlivňují výkonost. Vysoký tlak dokáže čerpadlo zajistit při čerpání vody i z hlubinných studen a hloubek dokonce větších než 8 m.

Čerpadlo můžete instalovat na chatě nebo chalupě pro lepší zavlažování zahrady, ale svým výkonem i spolehlivostí vyhoví i nárokům běžného trvale obydleného domu. Svými funkcemi spojují ponorná a tlaková čerpadla do jediného zařízení. Mohou být napojeny i na systém průmyslové vodárny.

Celonerezová ponorná čerpadla

Životnost čerpadla samozřejmě ovlivňuje kvalita provedení a vybrané materiály. Celonerezová ponorná čerpadla garantují bezporuchový chod v mimořádně dlouhém cyklu. Otěru odolná ocel se dokáže vyrovnat v celoročním provozu se střídáním teplot i náročným prostředím, kdy voda působí trvale a přímo na celé zařízení. Robustní konstrukce pak dále zvyšuje odolnost vůči mechanickému poškození.

celonerezové ponorné čerpadla EVAK V4S-1M, 230 V 4"

Pro vodu mírně zkalenou je pak další vhodnou variantou čerpadlo vřetenové. Je vhodné i pro studny s velkým převýšením nebo pro čerpání vody do automatických tlakových systémů, například při postřiku a zavlažování zahrad.

Ponorná čerpadla s frekvenčním měničem

Pro stabilní výkonost a vyšší spolehlivost jsou často poptávána čerpadla s frekvenčním měničem. Toto zařízení vytváří vodárenský komplet, který automaticky řídí a vyrovnává požadovaný tlak. Zásobování domů nebo provozoven pak není vystaveno případnému kolísání, voda může být čerpána v plném proudu při stabilním tlaku i z několika výstupů současně.

Grundfos SQE 5-70 domácí vodárna s elektronickou regulacíí

Čerpadla do sudu

Naopak pro příležitostné přečerpávání vody z nádrží nebo sudů jsou vhodná nízko nákladová čerpadla do sudu. Tato čerpadla jsou lehká, snadno přenosná a s možným napojením na běžné zahradní hadice. Výhodou může být i alternativa čerpadla vybavená aku baterií, kdy k jejímu provozu není třeba trvalé připojení k elektřině.

TECNO TROPIC 550-2, 230 V, ponorné čerpadlo do sudu

Ponorná čerpadla je možné vybrat doslova každému účelu na míru. Nechte si poradit, odborný prodejce vám přiblíží výhody i rozdíly mezi konkrétními modely a doporučí optimální variantu, která plně vyhoví vašim nárokům i očekávání. Ponorná čerpadla a vůbec provoz vlastního vrtu či studny jsou velkou výhodou a představují nejen komfortní přístup ke kvalitní vodě a nezávislost, ale také do budoucna zásadní úsporu.