CO VŠE Z VODY ODSTRANÍ UHLÍKOVÝ FILTR?

Uhlíkové filtry na vodu jsou levným a efektivním prostředkem na odstraňování chemikálií a znečištění, které se běžně nachází ve vodě z kohoutku.

Díky tomu voda nejenže lépe chutná, ale je také zdravější. V tomto článku se dozvíte, co je důležité vědět, když si budete kupovat filtr na vodu, a více informací o efektivnosti uhlíkových filtrů.

Co je to vodní filtr s aktivním uhlíkem?

Vodní filtr s aktivním uhlíkem je filtrační vložka, která obsahuje maličké granule uhlíku. Aktivní uhlík má úžasné absorpční a čistící schopnosti, díky čemuž představuje efektivní metodu čištění a filtrování vody. Uhlíkové filtry odstraňují nečistoty, které se běžně nacházejí v pitné vodě, takže má voda lepší chuť a je zdravější. Uhlíkové filtry jsou nenákladné, běžně k dostání a snadno se instalují.

Jak funguje?

Uhlíkové filtry fungují tak, že v nich obyčejná voda z kohoutku prochází velkou plochou aktivního uhlíku. Kávová lžička aktivního uhlíku má povrch o rozloze větší než je fotbalové hřiště, takže troška uhlíku efektivně přefiltruje velké množství vody. Když voda prochází aktivním uhlíkem, všechny chemikálie a znečišťující látky ve vodě se navážou na molekulární úrovni k uhlíku, čímž se efektivně z vody odstraní. 

Co všechno aktivní uhlík odstraní?

Uhlíkové filtry odstraní většinu, ale ne všechny, znečišťující látky, které se běžně nacházejí ve vodě z kohoutku. Nejlépe odstraňují chlor, sediment a těkavé organické složky, čímž se zlepší chuť, vzhled i bezpečnost vody. Uhlíkové filtry však efektivně neodstraní minerály, soli a rozpuštěné anorganické složky. Proto než si koupíte filtr na vodu, podívejte se na krabici na seznam látek, které filtr dokáže odstranit.

Výhody

Kromě dodání klidu v duši, když si naplníte sklenici studenou vodou, uhlíkové filtry z vody odstraní chemikálie a nečistoty, které by měly nepříznivý vliv na Vaše zdraví. Ačkoli většina zdrojů pitné vody bývá v tomto zeměpisném pásmu bezpečná, pomocí uhlíkového filtru z vody odstraníte mnoho organických látek, které mohou způsobit onemocnění. Nefiltrovaná voda může mj. obsahovat těžké kovy, malé množství léčiv, fekálie a další potenciálně nebezpečné látky, které všechny uhlíkový filtr efektivně odstraní.

Další úvahy

Když používáte filtr s aktivním uhlíkem, nejdůležitější věcí je pamatovat na výměnu filtrů podle doporučení výrobce. Uhlíkové filtrační vložky se časem opotřebují a po pár týdnech až měsících už nefungují tak efektivně. Další důležitou věcí při používání uhlíkových filtrů je filtrovat vodu pomalu, nechat vodu z kohoutku téct jen středně silným proudem, ne naplno. Tím bude mít voda víc času být v kontaktu s filtračním médiem, což umožní větší filtraci a efektivnější odstranění znečisťujících látek.

NAŠE NABÍDKA FILTRŮ S AKTIVNÍM UHLÍM