Bazénová čerpadla

Bazény už dávno nejsou vnímané jako výjimečný luxus, naopak zcela běžně osazují soukromé zahrady u rodinných domků nebo chat. Současní výrobci nabízí bazény v pestré škále tvarů i velikosti plochy. Navíc bazény kombinují s řadou praktických doplňků, které efektní zastřešením dovolují udržet komfortní podmínky pro koupání a prodlužují sezónu, stejně tak pomáhají ušetřit energie za ohřev vody nebo údržbu. Křišťálově čistou vodu můžete udržet v bazénu po celou letní sezonu, dílem je třeba správně aplikovat chemické prostředky, z velké části vám k vynikajícím výsledkům pomůže bazénové čerpadlo a účinný filtrační systém.

Užijte si sezonu bez zbytečných starostí

Správně zvolené výkonné čerpadlo zajistí spolehlivou a nepřetržitou cirkulaci vody. Voda neustále prochází mezi nádrží a filtračním systémem, který tak může účinně odstranit z vody jemné nečistoty, ale hlavně předchází rozvoji řas a jiných mikroorganismů, které zásadně ovlivňují kvalitu vody. Rozvoj řas vodu opticky kalí, vytváří kluzkou vrstvu, může vést u citlivé dětské pokožky k podráždění. Likvidace a obnova kvality vody je následně náročná časově a často bohužel vyžaduje i velkou dávku chemických přípravků.

Používání agresivní chemie je možné přitom předejít. Čerpadla jsou hlavním hnacím článkem, jejich správným výběrem zvýšíte efekt filtračního systému a také prodloužíte jeho životnost. V horkém létě se pak vyhnete častým kontrolám kvality vody, práci s mechanickým dočišťováním, nebo zvýšeným dávkám přípravků pro likvidaci nečistot.

Kvalitní bazénové čerpadlo je základem

Bazénová čerpadla jsou nutným základem pro kopané a zapuštěné bazény, ale je doporučené využívat je i u relativně malých samonosných typů. Kvalitní čerpadlo je vyrobené z materiálů s vysokou odolností vůči vodě a vlhkosti, ale také působení bazénové chemie a především chloru. Izolovaný elektrický motor pracuje s nízkou spotřebou energie, navíc je chráněný krytem, který omezuje i hlučnost. Bazénové čerpadlo i v relativně základním provedení zvýší kvalitu vody a vám ušetří práci. Navíc může kombinovat i speciálně upravené filtry, které zvyšují účinky hlavního systému, předchází jeho zanášení hrubšími nečistotami.

Pro větší bazény je dobrou investicí samonasávací čerpadlo, i to kombinuje zabudovaný předfiltr. Kryty zpravidla využívají vysoce odolné a kvalitní plasty, které garantují dlouhou životnost a spolehlivost zařízení i v náročném prostředí a nepřetržitém provozu. Ochrana zajišťuje běh motoru, ale také brání zanesení nečistot nebo vydírání pískem.

Myslete na kvalitní příslušenství k bazénu včas a nepodceňujte jednotlivé komponenty. Specializovaný prodejce vám ke konkrétnímu typu i velikosti bazénu doporučí optimální variantu. Nemusíte složitě procházet katalogy výrobce, se zkušeností z provozu a s dispozicí kvalitních produktů vám prodejce pomůže vybrat a přiblíží výhody jednotlivých řešení.