Domácí vodárny s frekvenčním měničem

Dispozice vlastní studny nebo vrtu je dnes mimořádnou výhodou. Můžete nezávisle čerpat vodu pro běžné užití v domě nebo chalupě, a navíc se i násobně pohodlněji a lépe postarat o zahradu. Nesporná je samozřejmě i finanční úspora nebo možnost řídit kvalitu čerpané vody. Samotné čerpání vody pak musí vždy zajistit domácí vodárna. V čem představuje domácí vodárna s frekvenčním měničem rozdíl a čím se systém liší od běžných čerpadel?

Konstantní tlak vody

Zásadním rozdílem mezi běžným čerpadlem a vodárnou s frekvenčním měničem je možnost přesně nastavit spínací a provozní tlak vody. Nezávisle na skutečném průtoku vody dokáže vodárna řídit a upravovat tlak. Kdykoliv otočíte kohoutkem, vždy budete čerpat vodu pod stálým neměnným tlakem.

Tuto výhodou oceníte jako „uživatel“ v domě, průtok vody nebude kolísat při sprchování, napouštění splachovacích nádržek. Také práce spotřebiče, jako je myčka nebo pračka, bude probíhat podle automatických programů. Lépe pak budou fungovat například i závlahové systémy venku na zahradě.

Sada domácí vodárny zpravidla obsahuje samotné ponorné nebo povrchové čerpadlo, řídící jednotu s frekvenčním měničem, ale také vyrovnávací tlakovou nádobu a nezbytné fitinky a armatury pro montáž.

Malá a kompaktní zařízení

Kompletní vodárnu s ponorným čerpadlem můžete vybírat doslova na míru velikosti zařizovaného objektu i vlastní náročnosti. I relativně malé kompaktní zařízení dokáže dosáhnout bez problému výtlačné výšky nad 70 m a pracuje s průtokem až 70 l za minutu. S nízkou investicí i provozními náklady tak můžete vybavit rekreační chatu nebo chalupu. Zařízení nebude nárokovat zvláštní úpravy technické místnosti ani prostor.

EVAK VS 3-52 PWM, Vodárna s konstantním tlakem

Řešení pro velký odběr vody

Vodárna s frekvenčním měničem je uzpůsobená i pro zvládnutí násobně náročnějšího provozu. Vodárenský komplet můžete instalovat i do rodinného domu, ale i třeba penzionu nebo menšího hotelu. Výkonné zařízení nepřetržitě snímá tlak vody a plynulým nastavováním otáček čerpadla uzpůsobuje provoz přesně k aktuální spotřebě. Hospodárně pak místo vyprazdňování a plnění velké tlakové nádrže čerpá systém vždy jen tolik vody, kolik je reálná potřeba.

Instalace čerpadla není složitá, a hlavně pro koncového uživatele představuje celý vodárenský set ideální bezúdržbové řešení. Kvalitní materiály se vyrovnávají s mechanickým zatížením i odolávají korozi. Zabezpečená je samozřejmě i ochrana motoru před během na sucho, podpětí, zablokované hydraulice a dalším možným problémům.

Pokud uvažujete o pořízení domácí vodárny nebo změně k modernějšímu systému, pak je zařízení s frekvenčním měničem ideální volbou. Podrobnější informace nebo přímé dotazy vám ochotně zodpoví autorizovaní prodejci nebo specializovaný e-shop.