Co je třeba vědět při výběru domácí vodárny?

Hlavní a jediný účel domácích vodáren je v zásobování vodou. Mimo komfortní vodovodní řád jsou schopny plně zajistit čerpání vody z vlastního zdroje, jsou vhodné pro instalaci do rodinných domů, na chatách a chalupách, výkonné modely však můžete instalovat i do velkých rekreačních podniků nebo výroben. Výběr specifikuje několik podmínek, přičemž zásadním z nich je spotřeba vody a frekvence využití.

Optimální řešení pro běžný provoz

Domácnost dokáže plynule zásobovat vodou klasická vodárna s tlakovou nádobou. Konkrétní model je možné vybírat podle objemu tlakové nádoby i výkonu čerpadla. Ponorné vodárny spoléhají na ponorné čerpadlo, jsou vhodné pro čerpání vody ze studny nebo vrtu. Dovolují napojit systém čerpání vody nejen do rozvodu vody v objektu, ale také pro zalévání zahrady. Jsou vysoce spolehlivým řešením a nabízí také výhodu snadné instalace a případných oprav.

klasická domácí vodárna

Bezpečný a pohodlný provoz na chalupě

Kompaktní automaty jsou ideální variantou pro objekty, které nejsou obývány stále. Rekreační chata může využít výhod v jednodušším zásobování vodou, přesto není nutné trvale instalovat nákladné vybavení a riskovat zcizení nebo poškození. Malé rozměry a váha dovoluje vodárnu instalovat v době pobytu a po konci sezony odvézt a uskladnit na bezpečném místě. I tyto vodárny zastanou spolehlivé funkce a kromě odběru vody pro osobní potřeby nabízí využití i při údržbě zahrady nebo napouštění bazénu.

kompaktní domácí vodárna

Náročné podmínky

Domácí vodárny s frekvenčním měničem tlaku jsou variantou, která perfektně vyhoví i vyhroceným podmínkám nebo nestálé hladině vody. Nezávisle na průtoku vody regulují tlak a drží jej na stálé hodnotě. Měnit můžete nastavení spínacího i provozního tlaku a provoz vodárny řídit k aktuálním potřebám. Vodárny jsou vybaveny navíc i vyrovnávací tlakovou nádobou.

Vodárna představuje složitý přístroj, který kombinuje čerpadlo, tlakový spínač, ovládací jednotky, frekvenční měniče, zpětné klapky a tlakoměr. Nemusíte složitě studovat technické údaje, s výběrem a instalací vodárny vám ideálně pomůže specializovaný prodejce. Vodárnu si můžete nechat sestavit na míru, případně vybrat optimální variantu v automatické vodárně, která nejen jako set obsahuje veškeré díly, ale navíc řídí spuštění podle poklesu tlaku vody pod nastavenou hodnotu. Domácí vodárna výrazně zlepší úroveň užívání objektu a je bezpečným i spolehlivým řešením.

"domácí