Oběhová čerpadla

Oběhová čerpadla jsou důležitým článkem, který zajišťuje cirkulaci vody v topení. Komfortní bydlení určuje zejména v zimě dobře seřízený vytápěcí systém, důležitý pro celoroční provoz je také spolehlivý rozvod teplé užitkové vody.

Čerpadla musí v základu splňovat nároky na dlouhou životnost a spolehlivý provoz. V radiátorech nebo jiných systémech je nutné zajistit kontinuální výměnu teplé vody, která předává teplo dál do interiéru. Zastavení cirkulace vede k rychlému zchlazení tepelného média. Moderní čerpadla tak kromě vysoké jakosti přidávají i speciální čidla, která regulují teplotu, a kromě soustavného oběhu řídí i efektivní spotřebu.

Otopné systémy a systémy teplé vody

Grundfos ALPHA2 jsou oběhová mokroběžná čerpadla určená k cirkulaci vody v otopných systémech a systémech teplé vody.

Vysoce účinná čerpadla se snaží plně vyhovět zásadním požadavkům. Pracují s nízkou spotřebou energie, která se zásadně promítne v zimním období, kdy je čerpadlo permanentně v provozu. Novinkou jsou také automatické regulační funkce AUTOADAPT, které zvyšují účinnost vytápění. Řídí teplotu rozváděné vody, kterou upravují k nastaveným parametrům, původní nízký odběr energie dokáží ještě dále efektivně regulovat.

oběhové čerpadlo ALPHA2

Mimořádně kvalitní materiály prodlužují životnost zařízení a zaručují bezúdržbový provoz. Čerpadla dosahují nízké úrovně hluku a neméně důležitým bodem je i snadná instalace a široké využití. Ovládací panel zpřístupňuje nastavení a provede jednoduchou obsluhou. Připojení napájecího napětí řeší klasický nástrčný konektor ALPHA.

 Jednoduché, efektivní, spolehlivé

Oběhová čerpadla jsou často vyráběna z litiny, která garantuje vysokou odolnost vůči mechanickému i tepelnému namáhání nebo korozi. Vodící kroužek z nerezové oceli nebo hřídel z pochromované oceli zastupují další kvalitní materiály, které výrazně přispívají bezporuchovému provozu.

I relativně základní modely třírychlostních oběhových čerpadel s mokroběžným rotorem jsou vhodná pro řízenou cirkulaci vody v rozličných zařízení. Dokáží rozvádět relativně jakékoli čisté neagresivní a nevýbušné kapaliny ve velkém rozsahu teplot a to od +10°C do +110°C
Jsou vhodná pro většinu topných zařízení instalovaných v rodinných domech, ale i ve veřejných provozovnách nebo průmyslových systémech.

Ochotně vám přiblížíme konkrétní modely a výběr čerpadla zohledníme k individuálním požadavkům. Ve specializovaném obchodu můžeme doporučit optimální variantu ke všem běžným tepelným systémům a rozvodům. Pomůžeme vám snížit náklady, upravíme systém tak, aby vyhověl plně nárokům na bezpečný a spolehlivý provoz s minimálními potřebami kontroly nebo údržby.