Dispozice vlastní studny nebo vrtu je v dnešní době obrovskou výhodou. Napojení domovního řádu na vlastní zdroj dokáže při běžném hospodaření ušetřit výraznou částku. Domácí vodárna, byť představuje poměrně složité zařízení, dokáže zajistit plynulé zásobování vodou s minimálními starostmi nebo údržbou. Prvotní investice je rychle návratná a zvyšuje nezávislost objektu i jeho tržní cenu.

Klasické vodárny s tlakovou nádobou

Domácí vodárna je složena z několika komponentů. Čerpadlo, které svým výkonem ovlivňuje výtlak a průtok vody, tlakový spínač, ovládací tlakové jednotky nebo frekvenční měniče můžete přizpůsobit přesně podle nároků na odběr i hloubku vrtu. Ideálním typem jsou automatické vodárny, které samostatně vyrovnávají tlak vody při poklesu pod nastavenou hodnotu.

klasická domácí vodárna

Vodárny nabízí řešení nejen pro čerpání vody ze studny nebo vrtu, ale také z jímky nebo zásobníků. Ponorná čerpadla s vysokou spolehlivostí dokážou přečerpat i velké objemy. Uplatnění najdou nejen v domácím, ale i v průmyslovém využití. Snadná instalace a možnost ovlivnit výkon je velkou výhodou při zavlažování nebo snižování hladiny spodních vod. Domácí vodárny splňují přísné podmínky pro atest na pitnou vodu. Vodou z vlastního vrtu tak nemusíte využívat jen jako užitkovou pro zalévání, praní.

ponorné domácí vodárny

Vodárny pro náročné podmínky

Pokud plánujete napojení soukromého domu na vlastní zdroj vody v kombinaci s automatickou závlahou, pak je optimální volbou vodárna s frekvenčním měničem. Nezávisle na aktuálním průtoku jsou automatické systémy schopné držet nastavený tlak vody. Upravit můžete přesné nastavení spínacího i provozního tlaku. Moderní zařízení kombinuje vyrovnávací tlakovou nádobu, ponorné nebo povrchové čerpadlo a frekvenční měnič, který plynule reguluje otáčky čerpadla a garantuje konstantní tlak.

vodárna s frekvenčním měničem

Na chalupu bez rizika

Pro občasný odběr vody nebo pro vybavení chalupy, kterou využíváte jen po určitou část roku a máte minimální odběry vody, je vhodným řešením kompaktní vodárna. Vodárna využívá relativně malé a dobře přenosné uzpůsobení. Nabízí pohodlnou a jednoduchou obsluhu, aniž by vyžadovala stálou instalaci. V případě častějších malých odběru vody, nebo mírně prokapávajících spojů, doporučujeme ke kompaktní vodárně instalovat malou tlakovou nádobu o velikosti 8 -24 litrů Kompaktní vodárna se především používá pro závlahy pozemků nebo tam kde, nejsou časté, ale spíše dlouhé odběry vody. Pokud rekreační objekt opouštíte, bez problémů vodárnu uložíte a odvezete s sebou. Nemusíte se bát poškození ani krádeže v době vaší nepřítomnosti.

kompaktní domácí vodárny