Výhody domácích vodáren

Domácí vodárna je optimálním řešením , které zajistí zásobování vodou z vlastní studny nebo vrtu. Investicí do vlastního zařízení můžete ušetřit vysoké náklady na běžný provoz. Zvýšíte tržní hodnotu celého objektu a zajistíte maximální soběstačnost. Navíc můžete ovlivnit kvalitu vody.

Kompaktní systém

Systém vodáren se skládá z několika částí. Čerpadlo a tlakový spínač ovládá speciální jednotka. Pro bezporuchový provoz jsou důležité také frekvenční měniče, zpětné klapky a tlakoměr. Výhodu vodáren je, že si systém můžete sestavit přesně podle konkrétních parametrů. Další možností jsou již sestavené celky od výrobce, které se vybírají podle výkonu. Samozřejmě ideální variantou jsou automatické vodárny, které samostatně řídí spouštění čerpadla při poklesu tlaku vody pod nastavenou hodnotu. 

Sety pro sestavení domácí vodárny

Výrobci nabízí výhodné sestavy , které kromě základního zařízení obsahují i tvarovku, tlakový spínač, klapky a manometr. Nemusíte tak složitě sestavovat jednotlivé díly a porovnávat vhodné parametry. Sety představují také příznivou cenu, kdy se stejným rozpočtem můžete pořídit o třídu lepší nebo výkonnější systém nebo příjemně ušetřit.

Kompaktní domácí vodárny

Nejmodernější automatické vodárny jsou perfektním řešením nejen pro chalupy nebo chaty. Malé a tiché systémy nevyžadují náročné technické zázemí. Nastavené ovládací prvky efektivně řídí činnost zařízení v závislosti na aktuálním tlaku vody i výšky hladiny. Nemusíte se o nic starat. Navíc dosahují velmi dobrého výkonu s výtlačnou výškou až přes 50 m. Některé typy vodáren využijete nejen pro základní rozvod vody v domě, ale i pro kropení trávníků a zavlažování zahrady.

Kompaktní vodárny jsou snadno přenosné a lehké. Jediné zařízení můžete dokonce převážet a využít nárazově při údržbě zahrady nebo letní dovolené na chatě, kde by se jinak trvalá instalace vodárny nevyplatila nebo nebyla možná.

Pořízení vlastní domácí vodárny je rozumným krokem, nemusíte se však bát složitých údajů a studovat technické parametry všech zařízení. Ochotně vám přiblížíme rozdíly v konkrétních typech, doporučíme vhodnou variantu s ohledem na zatížení a provoz. Dodáme vám potřebné díly včetně montážních součástek. Projdeme s vámi základní instrukce údržby a preventivní péče o zařízení.