Jak vybrat správné ponorné čerpadlo?

Dispozice vlastní studny nebo vrtu je obrovskou výhodou, která dokáže výrazně snížit provozní náklady, objektu navíc přidává naprostou nezávislost. Na druhou stranu podmiňuje volbu kvalitního zařízení, které umožní spolehlivě a bez problémů vodu kdykoli čerpat. Každým otočením kohoutku spínáme zařízení. V rodinných domech, na chatě, ale i v provozovnách nás obyčejná vodovodní baterie spojuje nejčastěji s ponorným čerpadlem.

Ponorná čerpadla do studny a do vrtu

Ponorná čerpadla můžeme obecně rozdělit podle technologie, jakou tlačí vodu do potrubí, podle typu a hloubky vrtu, pro který jsou určená, podle materiálu a odolnosti. Jiné nároky na zvolení klade kopaná studna, která zásobuje běžný domek a jiné možné objekty.

Ponorné čerpadlo dokáže pracovat s vodou i z hloubek větších než je 8 metrů, samozřejmě záleží na parametrech konkrétního zařízení. Technologie čerpadla vodu nenasává, naopak pracuje s výtlačnou silou. Hranice 8 metrů, kde povrchové čerpadlo končí, je optimální pro bezproblémový provoz právě čerpadlo ponorné.

Důležitá je hloubka, ale i kvalita vody

Při výběru čerpadla je tedy nutné ověřit hloubku vrtu a následně rozhodnout kvalitu vody i frekvenci využití čerpadla. Moderní výrobci nabízí poměrně široký rozsah modelů. Liší se výběrem materiálů, který zahrnuje pevné a odolné plasty, nabízí však i mimořádně kvalitní a stabilní nerezovou ocel.

ponorné čerpadlo

Pokud budete čerpat vodu pitnou do provozu domu, je nutné zohlednit výběr i pro zdravotní nezávadnost materiálů, kterou však drtivá většina čerpadel splňuje automaticky.

Efektivní pomoc v péči o dům i zahradu

Ponorná čerpadla zdaleka nevymezují své funkce vedením vody ze studny nebo vrtu a napojením na domácí rozvod. Ponorná čerpadla vám pomohou lépe hospodařit s vodou. Na zahradě můžete zřídit záchytnou nádrž na spádovou vodu a místo namáhavého zalévání konví využít čerpadlo k tlakování vody do hadice. Přečerpávat můžete vodu v bazénu při napouštění i čištění. Pokud tedy využíváte zařízení pro přečerpání vody s možným obsahem nečistot, je nutné zohlednit výběr a volit čerpadlo s vyšší odolností a čerpání tomu přizpůsobit.

V nabídce specializovaného prodejce můžete vybírat přesně takové zařízení, které skvěle vyhoví vašim požadavkům. Kvalitní ponorné čerpadlo poslouží s garancí mnoha let. Odborný prodejce vám pomůže nejlépe definovat nároky a vybere optimální typ čerpadla. Projděte si možnosti a investujte do zařízení, které vám ušetří budoucí náklady a ušetří i námahu.