PONORNÁ ČERPADLA

PONORNÁ ČERPADLA

Ponorná čerpadla do studny a do vrtu

Jako ponorná čerpadla se označují taková čerpadla, která jsou při práci částečně nebo zcela ponořená do čerpaného média. Svoje opodstatnění nacházejí všude tam, kde je hladina čerpané kapaliny níž, než zh...

Ponorná čerpadla do studny a do vrtu

Jako ponorná čerpadla se označují taková čerpadla, která jsou při práci částečně nebo zcela ponořená do čerpaného média. Svoje opodstatnění nacházejí všude tam, kde je hladina čerpané kapaliny níž, než zhruba 8 metrů - u této výšky se nachází určitá fyzikální mez sacího výkonu čerpadel povrchových. Ponorná čerpadla vodu nesají, ale vytlačují nad sebe, díky tomu s dostatečným výkonem dosahují dopravních výšek bohatě překračujících všechny tuzemské podmínky.

Zobrazit

PONORNÁ ČERPADLA Počet produktů: 198

Podkategorie

 • Ponorná čerpadla do...

  Ponorná čerpadla do studní a nádrží jsou určena pro čerpání užitkové a pitné vody. Nejčastěji se využívá k hlubinnému čerpání vody z větších hloubek než 8 m. Hlavní předností čerpadla jsou jeho malé rozměry, díky kterým je jej možné umístit i do velice úzkých vrtů

 • Ponorná čerpadla do vrtu

  Ponorná čerpadla do vrtu
  Ponorná čerpadla do vrtů jsou speciálně upravena, tak aby jejich tvar byl přizpůsoben podmínkách, ve kterých bude čerpadlo pracovat. Povrch ponorných čerpadel je ve většině případů tvořen materiálem vyrobeným z nerez oceli, či jiného odolného materiálu.
  Ponorná čerpadla do vrtu vybíráme především podle jeho průměru. Ve vrtech je totiž z úsporných důvodů každý milimetr drahý a ponorná čerpadla musejí absolvovat cestu dolů bez rizika vzpříčení. Další parametry ponorných čerpadel do vrtů se opět týkají průtoku a výtlaku, ale není špatné si nastudovat i hodnoty odolnosti proti abrazivním částicím. V řadě vrtů není nouze o jemný písčitý materiál, zejména v těch čerstvě vyvrtaných. Některá ponorná čerpadla se proto konstruují s masivními nerezovými prvky, které snesou i nějaký ten písek, ale jsou přirozeně o něco dražší. Pokud například potřebujete vyčerpat kalnou vodu z čerstvě vyhloubeného vrtu, zvažte čerpadlo typu Malyš, Ruche, Rob, které pracuje na vibračním principu bez otáčivých součástek.

 • Celonerezová ponorná...

  Celonerezová ponorná čerpadla využívají mimořádně kvalitní a pevný materiál, který garantuje dlouhou životnost a bezporuchový chod v dlouhém období. Nejčastěji se používá nerezová otěru vzdorná ocel, která se dobře vyrovná s velkou škálou teplot i s náročným prostředím. Celonerezová čerpadla odpovídají nejvyšším standardům pro energetickou účinnost, spolehlivý výkon i robustní konstrukci. V jednotlivých modelech můžete vybírat podle parametrů, která plně vyhoví vašim potřebám. Současně s dodáním čerpadel vám nabízíme i odborné poradenství a kompletní sortiment příslušenství pro montáž.

 • Ponorná čerpadla s...

  Ponorná čerpadla s konstantním tlakem (Frekvenčním měničem)
  Tento vodárenský komplet dodává konstantní tlak vody při zásobování rodinných domů, rekreačních objektů, zemědělských usedlostí, závlah, požárních hydrantů. Je vhodný též pro penziony a menší hotely, dále pro průmyslové a technologické aplikace.

 • Příslušenství pro...

  Příslušenství pro ponorná čerpadla - klapky, kabely, sondy, spínače, ochrany, kabely a mnoho dalšího. Vše potřebné pro instalaci a připojení ponorných čepadel.

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 198 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 198 položek