Ponorná tlaková čerpadla do vrtů a studní

Přístup k vlastnímu zdroji vody je k nezaplacení, a to doslova. Studna nebo vrt vám umožní nejen zásobovat dům vodou pro běžnou spotřebu a výrazně ušetřit, navíc přináší velkou samostatnost. K dalším výhodám bezesporu patří i možnosti zlepšit a zjednodušit hospodaření na zahradě nebo udržovat hladinu vody v bazéně. Aby voda proudila kohoutky spolehlivě a vždy pod správným tlakem zbývá jediné – pořídit vhodné ponorné tlakové čerpadlo pro studny.

Do hloubky vrtu 8 m si s čerpáním vody poradí i běžná povrchová čerpadla. Pro hladinu vody položenou hlouběji je však třeba vybrat čerpadla výkonnější a jinak uzpůsobená. Zatímco povrchová čerpadla pracují s nasáváním vody a distribucí do vodovodního potrubí, ponorná čerpadla vodu vytlačují. Dosahují skvělého výkonu a zajistí spolehlivé čerpání vody v našich běžných podmínkách.

europumps-p-540040.jpg

Ponorná čerpadla s frekvenčním měničem

Pokud chcete vodou z vlastního vrtu zásobit obytný dům, pak je vhodné vybrat ponorné čerpadlo s frekvenčním měničem. Zařízení dokáže automaticky regulovat a udržovat konstantní tlak. I při odběru vody z více kohoutů bude proud vody stejně silný. Správně dimenzované čerpadlo dokáže zásobit navíc nejen běžně velký rodinný dům, ale třeba i penzion nebo provozovnu, vhodný je i pro průmyslové provozy.

Ponorná vřetenová čerpadla

Pokud máte studnu s čistou nebo i mírně zakalenou vodou, můžete si vybrat čerpadlo vřetenové. To dokáže čerpat vodu i ve velkém převýšení a je možné jej napojit na automatické tlakové systémy. Čerpadlo je vyrobeno z vysoce pevných a odolných materiálů a vyhoví i častému využívání s dlouhou životností.

ponorné vřetenové čerpadlo

Celonerezová ponorná čerpadla

Čerpadla jsou vždy vyráběna z kvalitních materiálů, nicméně mechanické namáhání čase některé díly opotřebuje. Hledáte-li skutečnou garanci dlouhé životnosti a bezporuchovosti, pak je vhodné zvážit i celonerezová ponorná čerpadla. Nerezová ocel je otěru odolná, vyrovnává se bez problémů s výkyvy teplot až do mezních hodnot a samozřejmě ani v dlouhodobém horizontu není funkce mechanických dílů ohrožena rozvíjející se korozí.

Investice do vrtu může být znatelnou částkou v rozpočtu, nicméně s pořízením kvalitního čerpadla je investicí vratnou. Můžete kontrolovat stav vody a upravovat jej. Navíc vás ani v dobách stálého zvyšování cen nečeká žádné nepříjemné překvapení. Můžete se volně postarat nejen o vlastní komfort a spolehlivý odběr vody pro domácnost, ale také můžete zavlažovat zahradu a pečovat o ni s výrazně lepšími výsledky i menší námahou.

Nechte si poradit, odborný prodejce vám může doporučit optimální typ čerpadla včetně dalšího vybavení. Přesně zohlední nejen typ a hloubku vrtu, ale i očekávaný výkon